Nábor 2018
více zde

KADETKY a JUNIORKY - Zhodnocení sezóny 2018-2019.

Navigace > Novinky > KADETKY a JUNIORKY - Zhodnocení sezóny 2018-2019.

7281.jpg

Zhodnocení sezóny 2018/2019 Kadetky a Juniorky

Tým kadetek a juniorek pod vedením trenérů Míkové a Vágnera má za sebou zápasově náročnou sezónu. Tým složen z hráček ročníků 2002 a 2003 startoval v sezóně prakticky ve shodné sestavě v obou krajských soutěžích a odehrál celkově 56 mistrovských utkání a 12 turnajových utkání, což byla pořádná porce.

Cíle před sezónou:

V sezóně jsme měli postupové ambice, tedy alespoň v jedné kategorii postoupit do kvalifikace o 1. ligu.

Nejzásadnější události, které se během sezony staly:

Po vcelku vydařené přípravě, kdy jsme se scházeli na tréninky v dostatečném počtu, hráčky byly plné elánu, výborně tréninkově pracovaly, jsme do soutěže vlítli jako velký favorit. Bohužel hned v podzimní části sezóny vypadly dlouhodobě pro zranění tři blokařky: Francová, Luzumová a Vaněčková, které musely vynechat některé důležité zápasy, dále s kolenem střídavě laborovala nahrávačka Zuzka Volfová, a dále tři hráčky ukončily činnost úplně. Rázem se tým hráčsky zúžil a oslabil, a byli jsme nuceni hledat posily v kategorii starších žákyň, zejména na postu blokaře. Tato část sezony byla rozhodující pro konečné umístění v obou soutěžích.

Nejlepší zápasy sezony?

Paradoxně naším nejlepším letošním zápasem bych označila těsně prohraný první zápas kadetek v Děčíně, kde jsme se sešli ve velké útočné síle posíleni hostující  Nikčou Míkovou. Utkání mělo parametry ligové soutěže a hráčky předvedly na obou stranách velmi kvalitní volejbal, zejména tvrdé útoky Hanky Mikešové ze zadní pozice byly velkou parádou. Celý tým zahrál velice dobře, rozhodovaly jen drobnosti a štěstí na straně soupeře. Druhé utkání pak již bylo v naší režii. Další velmi kvalitní utkání jsme odehráli v kadetkách doma se Žatcem, kde jsme vyhráli po bitvě 3:2, a dále dvě 5ti setové bitvy v juniorkách v Žatci.

Zhodnocení cílů, které byly stanoveny před začátkem sezony:

V soutěži kadetek jsme z 28 utkání vyhráli 23 zápasů a s 66 body jsme se celkově umístili na krásném 2. místě a obhájili loňské umístění.

V soutěži juniorek jsme z 28 utkání vyhráli 21 zápasů a s 62 body jsme se celkově umístili na krásném 2. místě (v loňské sezóně poslední 7. místo, z 24 utkání jen 5 výher).

Bohužel cíle se nám nepodařilo naplnit, přesto jsme s výkonem hráček velmi spokojeni. V podzimní části, zejména vinou zranění blokařek, jsme byli výrazně oslabeni, a v několika zápasech jsme ztratili důležité body, což nás připravilo o možnost účasti v kvalifikaci. V obou soutěžích nakonec dominovaly týmy z VK Sever Žatec.

Co závěrem říci?

Tento tým je mladý, zejména hráčky ročníku 2003 mají elán, vášeň a chuť do další práce, a to je dobře. Hráčky se technicky i mentálně výrazně posunuly, nasbíraly spoustu cenných zkušeností a věříme, že to plně využijí v následující sezóně. Všem hráčkám patří velké díky za předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho klubu.