Nábor 2018
více zde

Kadetky změřily síly s leadrem tabulky VSK Děčín (21.10.2018)

Navigace > Novinky > Kadetky změřily síly s leadrem tabulky VSK Děčín (21.10.2018)

V neděli 21.10.2018 se odehrály další dvě kola krajské soutěže kadetek. Naše děvčata odcestovala změřit síly s družstvem VSK Děčín, jehož hráčky v letošní sezóně nastupují i v soutěži juniorské ligy a v krajské soutěži zatím neprohrály. A bylo na co se dívat.

V našem týmu je aktuálně několik hráček zraněných a nemocných (obě klíčové nahravačky Johy a Zuzka), přesto jsme nastoupili v silné sestavě posíleni narychlo na postu nahravačky o hostující hráčku, naši odchovankyni Nikču Míkovou.

Sestava: Nikča Míková, Danča Jenčová,  Barča Luzumová, Klárka Slavíková, Terka Vaněčková (1.utkání),  Kačka Haasová, Klárka Kunfalvi, Pája Kovaříková, Hana Mikešová a Kája Dostrašilová.

Výsledky zápasů:

VSK Děčín  - Volejbal Ústí nad Labem  3:1 (-21,10, 9, 26)

VSK Děčín  -  Volejbal Ústí nad Labem 0:3 (-14,-21,-23)

Komentář k zápasům:

První utkání: V prvním setu se hrál volejbal na hodně slušné úrovni z obou stran, naše hráčky však byly aktivnější v útoku, dobře  přihrávaly a předváděly pestřejší rychlejší hru, zejména bodové útoky Hanky Mikešové se líbily. Druhý a třetí set se nám nepovedl, hned v začátku jsme zkazily několik servisů a soupeř se dostal zpátky do hry, nešla přihrávka a hlavy byly dole.  Čtvrtý set jsme se již srovnaly a byl to boj opět o každý balon až do koncovky, ve které jsme měli na ruce 2 setboly, ale štěstí  nám nepřálo a set jsme prohrály 26:28 a soupeř nakonec zvítězil celkově v zápase 3:1.

Druhé utkání: Jasná výhra 3:0. Holky vlétly do utkání s velkou chutí a v 1.setu dovolily soupeři 14 bodů. Od druhého setu se hra více vyrovnala, držel nás dobrý servis, pestrá nahrávka a  slušný příjem. Děvčata odvážně sehrály i několik rychlých útoků za hlavu, křížek dopředu,  též útočnice  ze středu a z hlavního kůlu se prosadily.  I přes drobné zaváhání v koncovce 3.setu, kdy jsme  vedly 24:19 a soupeř výbornou hrou středem srovnal krok na 23:24,  jsme poslední matchball využily a  útokem  z kůlu zakončily celé utkání. Odehrály jsme pohledné útočné utkání  a všem hráčkám patří pochvala za krásnou atmosféru celého dne, za předvedenou hru, která v řadě situacích měla parametry ligového zápasu. S pokorou chválíme i družstvo soupeře, které disponuje řadou kvalitních hráček a kvalitní hrou. Taková utkání nás baví.

Motto do dalších zápasů: Dobrá práce a dřina v tréninku, pokora a respekt přináší vítězství.