Nábor 2018
více zde

Kvalifikace Českého poháru žákyň v Praze (20-21.1.2018)

Navigace > Novinky > Kvalifikace Českého poháru žákyň v Praze (20-21.1.2018)

6053.jpg

Kvalifikace Českého poháru se konala v nádherné školní hale v Dolních Břežanech. Kvalifikaci Českého poháru bych rozdělil do tří částí. 

V první části, kde jsme se potkali s Příbramí, Třebínem jsme odehráli ve vlažném tempu. Na hráčkách bylo vidět, že jsou na takové akci poprvé. Příbram, která nakonec všechno vyhrála a produkovala spolu s Olympem Praha "A" a Orionem Praha "A" nejhezčí dívčí žákovský volejbal, nás jednoznačné přehrála ve všech herních činnostech, ale také i radosti a povzbuzování. Byla to velká volejbalová škola a doufám, že se hráčky z toho poučily, jak se má hrát agresivní moderní volejbal.  Další zápas proti Třebínu se nám nepovedl podle mých představ. Už to bylo znatelně lepší, ale pořád  nám chyběla touha po vítězství, bojovnost a odhodlání se o výsledek pořádně porvat. Podle mě jsme mohli Třebín porazit, ale bylo nutné hrát před Třebínem s Olympem Praha "A", protože nás tento zápas nastartovat. Hráčky, které byly na palubovce hrály tak, jak jsem si představoval, že se budeme prezentovat na takových akcí od začátku. Bylo vidět, že se hráčky chtějí před diváky, rodiči a trenéry ukázat a pokusit se favoritovi zkomplikovat cestu turnaje. Najednou všechno fungovalo a co nám chybělo v herním projevu to jsme nahradili bojovnosti. Závěrečný výsledek nic moc, ale hra byla úžasná. Byl jsem velmi spokojený.

Tímto zápasem jsme začali druhou část našeho vystoupení a od této chvíle jsme neprohráli ani set. Je nutno dodat, že hned další zápas jsme hráli s Mikulovkou "B" kde proti nám nastoupily mladší žákyně, ale znáte dívčí volejbal. Trenér nikdy neví a i slabý soupeř dokáže potrápit favorita. Což se trochu projevilo v druhém setu, kde jsme soupeři dovolili v druhém setu 14 míčů. Poslední zápas proti Orionu Praha "B" byl pro nás velmi důležitý. Bylo potřeba se rozloučit s prvním dnem vítězství, abychom mohli bojovat o lepší nasazení do dalších bojů v Českém poháru. Na hráčkách bylo vidět, že už toho mají dost, ale i přesto odehrály poslední zápas parádně a jednoznačně vyhrály.

Začala třetí a poslední část našeho učinkování na tak velké akci. Druhý den je pro nás vždycky složitější. Je to další náš rozdíl mezi námi a nejlepšími družstvy v republice, kteří si udrží koncentraci po celý turnaj. V druhé části turnaje jsme hráli už jenom jeden zápas. Soupeře nám výsledek z druhé skupiny nám za soupeře určil Tábor, který skončil na třetím místě. Do zápasu jsme vstoupili nad očekávání výborně a první set jsme vyhráli. V druhém setu se soupeř pomalu začal zlepšovat a my jsme se nestíhali s ním držet krok a set prohráli. Nakonec jsme prohráli i tie-break a příští turnaj budeme hrát ve čtvrté skupině. To je pro mě zklamání, protože jsme věřil tomu, že tento tým má i bez posil hráček z jiných družstev našeho klubu, na třetí skupinu.

Celkové shrnutí turnaje:

 • Máme na to soupeřit s družstvy, které hrají špičku v žákovském volejbalu.
 • Máme problémy v hraní prvního míče (podání, příjem, míč zadarmo) .
 • V krizových a vypjatých situacích nedokážeme zabojovat, povzbudit se a zaradovat.
 • Dobrá parta, která potřebuje už jenom  dostat chuť vyhrávat.
 • Máme tahouny družstva, ale oni nechtějí na sebe vzít tu zodpovědnost.
 • Na příští turnaj vybrat ty nejlepší hráčky, které můžou hrát v této kategorii.

Naše výsledky:

 1. Volejbal Ústí n./L. - Příbram 0:2 (5:25, 12:25)
 2. Volejbal Ústí n./L. - Třebín 0:2 (17:25, 18:25)
 3. Volejbal Ústí n./L. - Olymp Praha 0:2 (17:25, 12:25)
 4. Volejbal Ústí n./L. -Mikulovka "B" 2:0 (25:6, 25:14)
 5. Volejbal Ústí n./L. - Orion Praha "B" 2:0 (25:13, 25:15)
 6. Volejbal Ústí n./L. - Tábor 1:2 ()

Další foto v sekci Galerie (klikni na odkaz)

Nasazení družstev podle umístnění z kvalifikace do dalšího kola Českého poháru žákyň (západní část):

1.sedmička: Olymp Praha "A", Příbram, Liberec, Kralupy, Chodov "A", Loko Plzeň, Hlinovka

2.sedmička: Orion Praha "A", Č. Budějovice, Studio Sport, Olymp Praha "B", K. Vary, Žatec, Duchcov.

3. sedmička: Tábor, Mikulovka "A", Meteor, Nymburk, 15.ZŠ Plzeň, Chodov "B", Klatovy.

4. osmička (hraje se Č.Krumlov): Volejbal Ústí n./L., Třebín, Roztoky, Vratislavice, Most, Č. Krumlov, Jirkov, Komárov.

5.. osmička: Orion Praha "B", Mikulovka "B", Sokolov, Turnov, Č.Budějovice "B", KOmeta Praha, Olymp Praha "D", Touškov