Nábor
více zde

LEDNOVÉ AKCE + ÚSPĚCHY, DĚKUJEME ZA ŠEKY!!!

Navigace > Novinky > LEDNOVÉ AKCE + ÚSPĚCHY, DĚKUJEME ZA ŠEKY!!!

22.01.2022 ... Výhra skupiny základní části 1. ligy kadetek, organizace Poháru nových nadějí, Barevný Minicup i trojkové úspěchy přípravky 

Nejprve bychom chtěli velmi poděkovat za poskytnutí ŠEKŮ 2022 našemu klubu (podklad pro dotaci města Ústí nad Labem na celoroční sportování dětí a mládeže do 20 let). Jelikož se jedná o nejvýznamnější zdroj financování naší činnosti, vaší důvěry si velmi vážíme, ať už se jedná o podporu ve skupinách výkonnostního sportu nebo zájmové sportovní činnosti.

Kromě pravidelné tréninkové činnosti (i přes občasné izolace a karantény hráček hlavně nejmladších kategorií) už evidujeme i první radostné výsledky v soutěžích! Pojďme to vzít po jednotlivých kategoriích.

Přípravka vstoupila do letošního volejbalového zápolení na Ústeckém minicupu v sobotu 8. ledna krásnými výsledky a s radostí z pěkného sportovního dne.
V oranžové kategorii jsme získali dvě 1. místa, jedno 3. a jedno 4. místo.  Červenozelená kategorie vybojovala jedno 1. a dvě 2. místa. Dle vyjádření trenéra Šumáka byla k vidění krásná hra a výsledky pravidelného tréninku s láskou přináší své ovoce.
Žlutá kategorie se pyšnila dvěma 1. místy a hlavně startovaly další dva týmy, které sbíraly první volejbalové zkušenosti a krásné herní zážitky.
Závěr dne patřil modré kategorii. Z celkem 13 týmů jsme obsadili krásné 3. místo potěšilo nás 9 výher, 1 remíza a 2 jenom těsné prohry. Za vyzdvihnutí stojí i fakt, že jsme porazily všechny mladší žákyně.
Úspěšná nebyla pouze sobota, ale i neděle 9. ledna přinesla další úspěch v rámci 4. kola trojkového volejbalu. Tým B postoupil do 1. ligy gratulujeme!
Šumák hlásil: Oba týmy podávají stabilní výkonnost a zaslouží si samou chválu. Občas se projeví set či pár výměn, kdy odejde koncentrace, ale holky se vždy seberou a pokračují v kvalitní souhře, bezchybném podání a dobrým zakončením výměn jedeme dál a stále nás to baví. a to je v této kategorii nejvíc!

Mladší žákyně měřily o víkendu 8. a 9. 1. 2022 síly v rámci Poháru nových nadějí, který jsme tentokrát pořádali a zajišťovali v našich tělocvičnách na obou březích Labe. V rozpisu bylo 28 zápasů, a tak už samotná organizace byla náročná. Patří se proto poděkovat všem našim trenérům, hráčkám i rodičům, kteří po oba víkendové dny tento volejbalový maraton zajišťovali či s ním pomáhali.
Ze zpráv Honzy Mouchy stojí za to zmínit, že ač výsledky byly ovlivněny karanténami, nemocemi, zraněními  a nepřítomností některých hráček z důvodu lyžařských kursů, tak tyto situace ale obecně zase otevřely možnost vyzkoušet nové prvky nejen v nominaci hráček, ale i herních rolí či postů. Po třech sobotních prohrách  (2x 1:2 Čížkovice, Chomutov a 1x 0:2 Děčín) se sice trenérům i hráčkám dobře nespalo. Nedělní ráno po další prohře 1:2 s SKV Ústí přineslo potřebu zapojit i znalosti mentální přípravy a rozebrat obavy a strachy, posílit sebevědomí a odvahu děvčat a to pomohlo. Výborně hrající a favorizovaný Jirkov v posledním zápase sice vyhrál 1:2, ale po dramatické bitvě a skvělém výkonu našich žákyň.
I když se výsledkově nejednalo o úspěšný turnaj, dívky nasbíraly zkušenosti, které do budoucna jistě zúročí a navíc se přesvědčily, že hrát se musí odvážně, s patřičnou dávkou rizika i osobního sebevědomí. Takže v kontextu výsledků děvčata prošla významným mentálním tréninkem a odvedla velký kus práce. A i o tom kolektivní sport je.
US-ZKY-PNN - skupina US-ZKY-PNN (cvf.cz)
16. ledna dále pokračoval i krajský přebor mladších žákyň. Oslabené družstvo jsme doplnili o 2 další hráčky na nahrávce, a i když se s tím někdy malinko praly zvládly to celkově dobře. Dle příspěvků Honzy Mouchy jsme brali 3 výhry a prohráli jsme jedenkrát s domácím SKV Ústí po kvalitní hře.
Zapomenout nesmíme na naše Béčkové družstvo. Některá děvčata zde hrají volejbal pouhé 4 měsíce, ale díky poctivé práci a přístupu k tréninku si vybojovala možnost nastoupit do ostrého zápasu. Sice dívky vybojovaly jen jednu výhru nad SKV B, ale předváděly hru na hranici svých aktuálních dovedností a bojovaly v každém utkání velmi srdnatě.
Takže BUDEME TRÉNOVAT A MAKAT DÁL!!!
US-ZKYM - skupina US-ZKYM-T5 (cvf.cz)

Starší žákyně měly první lednový týden volno a do bojů v krajském přeboru nastoupily až minulý víkend.
Družstvo A porazilo Čížkovice 2:1 a utrpělo porážku 0:2 se Šanovem, družstvo B utrpělo bohužel dvě porážky 0:2 s Duchcovem a Litvínovem.
Tento víkend z důvodu zhoršujícího se covidové situace byl zrušen Český pohár mládeže v Brně. Uvidíme, zda se podaří uspořádat v náhradním termínu.
Další boje v krajském přeboru nás čekají příští týden.
US-ZKY - skupina US-ZKY-4 (cvf.cz)US-ZKY - skupina US-ZKY-4 (cvf.cz)

Kadetky / juniorky A v neděli 9. ledna porazily v derby městského rivala kadetky SKV Ústí 2x 3:0 a následující víkend v neděli porazily stejným výsledkem i družstvo Chodova. Tímto tedy obsadily 1. místo v základní skupině bojů! Děvčatům k tomuto úspěchu gratulujeme!

Aktuálně bohužel řešíme protest rivala SKV Ústí v souvislosti s novým pravidlem v této sezóně upravujícím nasazování hráček jedné věkové kategorie v různých soutěžích (P hráčky). Věříme, že sportovně-technická komise ČVS férově zváží situaci a přijme závěry, které neublíží volejbalu a mladým poctivě pracujícím hráčkám. Stojíme si za tím, že naše příp. administrativní chyba neměla v žádném případě vliv na výsledky utkání 1. ligy kadetek. Holky si své výsledky poctivě uhrály a zaslouží si bojovat s nejlepšími o postup do extraligy či setrvání v 1. lize, která se má pro příští sezónu zúžit na 8 týmů. Rodičům hráček uvedeného družstva jsme situaci detailně vysvětlili a zároveň si necháváme zpracovat i právní posouzení našeho provinění. Mrzí nás, že se tímto krokem opět vyostřují vztahy volejbalové komunity v Ústí. Stojíme si za naším posláním bojovat v duchu fair-play na hřišti.

V této kategorii si ještě v sobotu 15. ledna střihla družstva A a B vzájemný zápas v krajském přeboru juniorek. Ač výsledkově profitovalo dle očekávání A družstvo, trenéři byli spokojeni s výkony na obou stranách sítě. K vidění byly pěkné volejbalové akce.
1-KKY - skupina 1-KKY-A (cvf.cz)
US-KKY - skupina US-KKY (cvf.cz)

Věříme, že za naši kvalitní práci hovoří např. i pozvánky do reprezentačních kempů. Tohoto lednového víkendu se zúčastní 3 děvčata z mladších žákyň. Příspěvky z kempů od Honzy Mouchy můžete sledovat na sociálních sítích. Můžete si být jisti, že touto cestou se i nejnovější tréninkové prvky dostávají z reprezentační úrovně do naší klubové práce.

Lednové dění v klubu pro vás shrnula:
Petra Hvězdová, 22.01.2022

P.S. Již nyní pracujeme na dalším vydání Klubových novin s kalendářem pro tento rok. Obdržíte do svých schránek nejpozději na začátku února!

10205.png