172_20240614_075016.jpg

1. Kemp VCM Olymp v Kutné Hoře pod vedením Roberta Farinelliho

Od 7. do 9. června se v krásném městě Kutná Hora konal 1.kemp VCM Olymp Praha, který byl veden jedním z nejuznávanějších italských trenérů, Robertem Farinellim.

Tento kemp byl nejen příležitostí k intenzivnímu tréninku, ale také k setkání s novými metodami a přístupy, které jsou klíčové pro moderní volejbal.

Kdo je Roberto Farinelli?

Roberto Farinelli je renomovaný italský volejbalový trenér, který má za sebou bohatou kariéru. Své zkušenosti sbíral nejen v Itálii, ale také po celém světě, kde pracoval s různými týmy a národními reprezentacemi. Farinelli je známý svým inovativním přístupem k tréninku a schopností motivovat hráčky k dosažení jejich maximálního potenciálu. Jeho metody se zaměřují na technické dovednosti, taktiku a psychologickou přípravu, což z něj činí jednoho z nejvyhledávanějších odborníků ve volejbalovém světě.

Účast z našeho klubu

Na tomto prestižním kempu se z našeho klubu zúčastnili tři trenéři, kteří měli jedinečnou příležitost učit se od jednoho z nejlepších v oboru. Tito trenéři se nejen zapojili do praktických tréninkových seancí, ale také se účastnili přednášek a diskuzí, kde se probírala moderní volejbalová metodika.

Výborná inspirace italskou metodikou a přístupem k trénování

Kemp pod vedením Roberta Farinelliho byl pro naše trenéry obrovskou inspirací. Italská metodika, kterou Farinelli prezentoval, se vyznačuje důrazem na detail, systematickým přístupem k tréninku a hlubokým pochopením psychologických aspektů sportu. Naši trenéři byli nadšeni nejen z nových technik a tréninkových metod, ale také z Farinelliho přístupu k práci s hráčky, který je založen na důvěře, respektu a neustálém motivování k lepším výkonům.

Závěrem

První kemp VCM Olymp v Kutné Hoře byl velkým úspěchem a znamenal pro náš klub obrovský přínos. Díky účasti Roberta Farinelliho a jeho italské metodiky získali naši trenéři cenné zkušenosti, které jistě přenesou do své každodenní práce. Těšíme se na další podobné akce a věříme, že i nadále budeme mít možnost se inspirovat od těch nejlepších.

Související odkazy