"VOLEJBAL (se) SRDCEM"

4_20230911_175413.jpg

Klub Volejbal Ústí nad Labem, z.s. má své základy hluboko v historii ústeckého volejbalu a svou činností navazuje na úspěšné volejbalové kluby Rudou hvězdu Ústí nad Labem a SKP Sever Ústí nad Labem.

Klub byl založen 28. 12. 2016 zápisem do spolkového rejstříku a svou činnost oficiálně zahájil 1. 7. 2017, kdy se po vzájemné dohodě oddíl volejbalu odloučil od klubu SKP Sever Ústí nad Labem a navázal na tradiční výchovu volejbalové mládeže s výhradním zaměřením na dívky. 

Náš cíl je být zdravým fungujícím klubem, ve kterém si splní ambice jak hráčky se zájmem o výkonnostní hru, tak i děvčata, která se chtějí volejbal naučit ... a někam patřit. Tento moderní dynamický kolektivní sport rozvíjí herní a pohybové dovednosti, ale i týmového ducha a osobnost hráček. Zároveň poskytuje velké množství zábavy, zdravých emocí a smysluplné využití volného času pro děti a mládež. Vytváříme dětem podmínky a přátelské prostředí, ve kterém mohou osobnostně růst a dosahovat sportovních úspěchů.

Výsledkem naší práce jsou umístění na předních příčkách nejen v kraji, ale i na republikové úrovni a radost z dobrého sportování (někdy nejsou zkrátka výsledky nejdůležitější - záleží s kým hraješ a na tvých a týmových cílech).

Stále rostoucí členská základna a sportovní úspěchy dokazují, že nadšení a práce pod vedením kvalifikovaných trenérů jde vstříc společným cílům. V současné době v klubu trénují děti a mládež od šesti do osmnácti let v kategoriích přípravka, mladší žákyně, starší žákyně, kadetky a juniorky. A vypadá to, že nejstarším svěřenkyním, které odrostly juniorské kategorii, ať už začaly se studiem na VŠ nebo jsou třeba po mateřské dovolené, začíná volejbal chybět ... a stojí o to se vrátit, tak i těm nabízíme možnost tréninků a zápasů v krajském přeboru žen ... 

Zázemí klubu poskytuje Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem. První krůčky nejmenších sportovkyň v přípravce začínají na ZŠ Vinařská, která je naší partnerskou školou. Od pondělí do pátku probíhají v odpoledních až večerních hodinách tréninky všech kategorií. Bližší informace naleznete v sekci Tréninky.

Přijďte si mezi nás zasportovat, získat nové přátele a možnost se dobře bavit sportovními výkony.

Jsme tým (nejen) volejbalových nadšenců a sportovců, kteří ve volném čase rádi vyjedou na kolo, lyže nebo vyrazí na Silvestrovský výšlap.

Chceš se přidat k nám? Ozvi se! Práce v klubu je dost ... nejen té hlavní trenérské ... někdo se musí starat o platby, o web, o dotace ... každý umíme něco, doplňujeme se ... a funguje to!

Chcete nás finančně nebo materiálně podpořit, ozvěte se nám, rádi prodiskutujeme možnosti spolupráce a sponzorského programu.

Jsme ... VOLEJBAL Ústí nad Labem, z. s.  ...  klub se SRDCEM ...