Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

5. kolo Poháru krajů U14.

Tento víkend čekalo mladší žákyně předposlední kolo Poháru krajů.

Cílem bylo hrát volejbal a zautomatizovat postavení v novém herním systému, který zkoušíme hrát někdy od začátku února... další dva cíle byly mnohem snazší: udržet si stále naději na celkové vítězství společně se zapojením dalších nových hráček (Sofča a Verča). Před odjezdem nás potrápily nemoci, a proto jsme nastupovali do každého zápasů s očekáváním, zda to holky fyzicky zvládnou. První den jsme zvládli nad očekávání. Do čtyř zápasů se zapojily všechny hráčky a společně si zapsaly do tabulky 3x výhru 2:0 (Loko Plzeň B, Chodov a Slavia Plzeň) a 1x výhru 2:1 nad Loko Plzeň A (spolufavorit na vítězství). Do druhého dne jsme nastoupili proti týmu z Rokycan, který touží také po celkovém triumfu, a to naprosto famozně, až do stavu 19:9, to přišel první kolaps a srovnání skóre na 19:19... set jsme nakonec urvali s trochou štěstí pro sebe... v druhém setu pokračovala herní bída, a proto braly výhru Rokycany... do tiebreaku se holky herně vzpamatovaly a vypracovaly si slibný náskok 14:9 a celkem šest matchballů, ale přišel druhý herní kolaps a prohra 14:16. V neděli nás čekal ještě poslední soupeř Tábor. Nechali jsme sedět opory a hráčky po nemoci (Ellen, Apo, Emča) a dali prostor novým a méně zkušeným hráčkám (Sofča, Adélka, Verča, Barča a Kačka). Ty pak na nahrávce doplnila ještě Eliška (aby jim trochu pomohla alespoň jedna zkušená hráčka). Holky se s tím popraly nadmíru dobře a uzavřely turnaj vítězstvím 2:0.

Až na drobný škraloupek proti Rokycanům hodnotíme turnaj jako zdařilý a celkově si vezeme z Plzně krásné těsné druhé místo.

Před posledním turnajem v Táboře je pořadí týmů následující: 1. Volejbal Ústí (51bodů), 2. společně Vk Rokycany s Lokomotiva Plzeň (49 bodů), 4. Slavia Plzeň (46 bodů) a na dalších místech s velkým odstupem BCV Chodov s Volejbal Tábor.

Velké finále nás čeká 16.-17.3.2024, kdy doufejme již v plné sestavě zakončíme Pohár krajů U14 a kvalitně se volejbalově připravíme na vrchol sezóny v podobě Mistrovství republiky v šestkovém volejbale.