Fotogalerie

Volejbal Ústí nad Labem
17_20230114_200414.jpg

FU16 PŘIVEZLA STŘÍBRO Z PRAGUE VOLLEYBALL GAMES 2022

Skvělý výsledek na závěr roku 2022

Špičkový mládežnický volejbal, atraktivní lokalita a organizace, to je PVG mezinárodní turnaj, který se od roku 2018 hraje v období vánočních svátků v pražské metropoli. Jedná se o největší volejbalovou soutěž mládeže ve střední Evropě. Letošní zimní edice turnaje ve dnech 27. - 29. prosince přivítala více než tisíc účastníků, 87 týmů z 9 zemí obsadilo 5 pražských hal. Aktuální ročník se dokonce pyšní největší zahraniční účastí a je vidět, že turnaj získává na prestiži a rok od roku volejbalové soupeření i vánoční atmosféra láká více a více klubů z okolních států.

O to cennější je výsledná účast našich starších žákyň v kategorii FU16 (ročníky 2008 - 2010) ve finále této soutěže! Nástup za zvuků české hymny, komentátor na hale představující sestavu týmu, doprovod dýdžeje, čtvrteční atmosféra moderní UNYP Arény při finále se slovinským týmem Vital Ljubljana byla elektrizující. Tak velký zážitek si nenechala ujít řada rodičů a fanoušků a další nervózně fandili doma u live stream přenosu. Naše děvčata bohužel na příčku nejvyšší nedosáhla, ale sportovně musíme uznat, že soupeřky ze Slovinska vyrovnaným výkonem vybojovaly zlato oprávněně. Po loňském bronzu obsadilo naše mladší družstvo 2. místo a mezi 19 týmy ve své kategorii nechalo výraznou vítěznou volejbalovou stopu.

Kadetky a juniorky kategorie FU20 (ročníky 2004 2007) se po loňské účasti ve finále a stříbru letos z vyrovnané základní skupiny sloučené kategorie do první osmičky bohužel neprobojovaly. Nemoc zasáhla do sestavy, ale vítězství ve finále B a výhra v 5 ze 7 odehraných zápasů, skalpy soupeřek z Itálie i Slovinska a zážitek ze zápasu proti české reprezentaci, kterým jsme téměř sebraly set (27:29) jsou cennými zkušenostmi do dalších bojů v 2. lize kadetek a i pro boje juniorek o postup z krajského přeboru do vyšší soutěže.

Účast proběhla za podpory Ústeckého kraje z dotace programu Sport 2022 a náš 26-členný tým si tak díky finanční podpoře mohl užít kromě třech dnů plných volejbalu i vedlejší program pro sportovce včetně ubytování v Praze. Klub Volejbal Ústí nad Labem, z. s. byl opět vidět ve finále a hrdě reprezentoval své město a kraj.

www.kr-ustecky.cz


Těšíme se na další ročník turnaje PVG, který přináší zajímavé setkání a srovnání s evropským mládežnickým volejbalem, a který má již pevné místo v našem klubovém kalendáři. Sledujte další výsledky našich děvčat na FB nebo IG klubu.
Fotky z finálového utkání od Jany Zlámalové naleznete na FB klubu, děkujeme!

Autor: Petra Hvězdová