Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem
37_20230312_200648.jpg

Juniorský a kadetský trojboj.

Kadetky/juniorky mají za sebou tři náročné hrací dny v rozdílné herní náročnosti a tedy i výkonnosti.

V pátek vyjelo Áčko do Drážďan na první vzájemné herní střetnutí ve sportovním volejbalovém centru. Ve večerních hodinách se tam potkalo s výběrem drážďanského sportovního centra a odehrálo kvalitní utkání na nejvyšší možné úrovni, bohužel v neúplné sestavě. Bez dvou základových opor to tentokrát bylo nad naše síly, ale holky si svým výkonem vysloužily pozvání k dalšímu utkání a to i pro mladší kategorie ... Tím byla zahájena spolupráce, ke které jsme byli vyzváni drážďanským klubem již před časem. Z důvodu Covidu a velkého herního vytížení soupeře i našich holek k němu došlo až nyní. 

V sobotu odehrály U18 další část nadstavby druhé ligy s Volleyball Nymburk. Věděli jsme, že vítězství nemusí být samozřejmostí, ale podařilo se. Herní projev nebyl úplně přesvědčivý. Bez dvou opor Vlčice a Mošny a v návaznosti na náročný herní kalendář hře chyběla obvyklá lehkost a hravost. 

Nedělní program U20 zahajovalo Béčko utkáním s Duchcovem. Holky nepředvedly svou hru z posledních zápasů. Sestava nebyla kompletní, ale šanci dostali i herní nováčci. Oběma nedělním zápasům chyběla herní jistota i radost, kterou jsme si i u Béček zvykli vídat. Herní jistota se získá jen v tréninku a holkám jsme to dnes v návaznosti na docházku, museli připomenout!!! Áčkové U20 dnes zakončily volejbalový týden dvojutkáním s Karlovými Vary. Ani tady nehrála tradiční U20 sestava. Dnes držela z U20 prapor jen Jedle a Andy?! Oba zápasy odehrály tedy U18 doplněné dvěma U20. Holky si jely v pohodovém tréninkovém tempu a mohly si to proti oslabenému soupeři dovolit. Pohodička na hřišti dovolila experimenty na postech, které holky vyhledávají. 

Čeká nás volnější tréninkový týden před poslední medailovou U20 sobotou. Ale následovat bude další kolo Českého poháru a poslední utkání v nadstavbě II-U18Z. Ale především baráž o I-U18Z a II-U20Z. 

Povinnost máme splněnou, ale míříme výše, takže ještě máme práci!

M&G

Související články

Volejbal Ústí nad Labem