Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

Mistři Ústeckého kraje v kategorii U20!!!!!

Po roce se kategorie U20 opět stala mistrem Ústeckého kraje.

Kolo soutěže US-U20Z, která se změnila z původního názvu krajský přebor juniorek, se tuto neděli dotočilo. Po 182 dnech, 26 zápasech jsme uzavírali sezónu 2022-2023 v US-U20Z na domácí palubovce proti soupeřkám z Čížkovic. Už před tímto dvojzápasem bylo jasné, že naše juniorky z „Áčka“ budou opět po roce slavit mistrovský titul Ústeckého kraje. Poslední dva zápasy hráčky zvládly s přehledem 2x 3:0, i když poslední set v závěrečném utkání opět ukázal, jak se nesmí hrát proti tabulkově slabším soupeřkám. Na soupeřkách bylo vidět, že by si rády z palubovky leadera soutěže odvezly aspoň jeden vyhraný set (mimochodem pouze třetí z celé soutěže). Od začátku posledního setu s námi držely krok a v závěru se dokonce dostaly do jednobodového nadějného vedení 23:24. Nutno dodat, že zaslouženě. Naštěstí se následně povedli dva útoky za sebou na 25:24 a krajskou soutěž zakončila A. Hvězdová bodovým blokem. Pak konečně mohlo začít slavnostní předávání zlatých medailí, které si vzala na starost Gabča.

V krátkém shrnutí první části sezóny bychom se vrátili k celé soutěži.

Za 183 dní naše družstvo Volejbal Ústí n. L. „A“ odehrálo 28 zápasů a do konečné tabulky soutěže si připsalo 83 bodů z celkových 84. To je parádní práce a všem hráčkám gratulujeme, protože až čas ukáže, co se téhle partě povedlo. V utkáních se protočilo všech 15 hráček, které byly napsané na soupisce družstva. Jmenovitě Naty, Naty, Kačka, Áďa, Anča, Kačka, Kamča, Andy, Barča, Lucka, Niky, Barča, Verča, Viky a Mošna. Hráčky ukázaly velkou dominanci v Ústeckém kraji, a kromě jednoho zápasu, který skončil těsným vítězstvím 3:2, bodovaly vždy za plný počet a soupeřkám dovolily vyhrát maximálně jeden set ve dvou zápasech. V další části sezóny si budeme držet palce, protože nás čeká druhý pokus v kvalifikaci o 2.ligu, na kterou družstvo podle dosažených výsledků rozhodně má. Věříme, že k poslednímu turnaji přistoupí hráčky zodpovědněji než v minulé kvalifikaci, protože budou bojovat o svojí i klubovou budoucnost. V roce 2022 se nám to bohužel nepovedlo.

K výsledkům a výkonům gratulují trenéři Miloš a Gabča.