115_20231120_074332.jpg

Náročný plný volejbalový víkend: Mladší žákyně se prosadily v Poháru krajů bez chybějících hráček!

18. a 19.11. se mladší žákyně zúčastnily v pořadí již třetího kola Poháru krajů. Tým byl neúplný (Škvrně a Emča chyběly z důvodu dovolené) a proto si mohly šestkový volejbal vyzkoušet další nové hráčky (Aneta Mudrová, Brigitte Kalach a Adéla Lerchová).

Opět jsme změřili síly s týmy Loko Plzeň, Slávia Plzeň, Rokycany, Tábor a dva domácí Chodov "A" a "B"... v sobotu již tradičně holky předváděly pohledný volejbal a porazily oba týmy z Chodova celkem hladce 2:0... S Loko Plzeň už to byla trochu jiná písnička, skóre se stále přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec vyhrál tým, který vyprodukovat o trochu méně chyb. Vždy se rozhodovalo až v závěru setů a s trochou štěstí vyhrála Plzeň 2:1.

Celý tým si pak dopřál výbornou večeři v místní restauraci "Srdcovka". Bohužel naše hráčky neumí odpočívat a hlavně jít brzy na kutě. Což se projevilo na nedělním pokračování, kde sice nakonec holky všechna utkání vyhrály, avšak vždy až v tiebreaku po velké dřině s nohama v betonu a pusinkama zalepenýma tejpem... nebýt kvalitního servisu Ellen, Apo a Elišky, a velice slušného útoku všech tří holek, a celkového týmového pojetí, asi bychom dopadli jak sedláci u Chlumce. Bylo vidět jak holkám odchází energie a koncentrace z nedostatku spánku a s vypětím všech sil a morální podpory od obou trenérů jsme všechny tři tiebreaky nakonec s odřenýma ušima vyhráli. Poučení pro holky je vždy stejné, první jsou nohy a pak až hra, nejdůležitější je první balón, protože pak už jsme skoro perfektní. Bohužel nás trochu sráží nezkušenost nových hráček a bojácnost po zkažené předešlé výměně. Pro představu tiebreak proti Slavii Plzeň, který holky vyhrály 17:15. Plzeň si uhrála pouze jeden jediný bod, zbylých 14 jim nadělil "Ježíšek" jménem Volejbal Ústí nad Labem v podobě pokažených servisů, útoků a příjmů balónů zadarmo.

Holky i trenéři si ale celý víkend skvělé užili a už se těší na 4. kolo tohoto naprosto perfektního Poháru krajů. Ústí se v součtu pěti výher a jedné těsné prohry umístilo se ziskem 10 bodů na krásném druhém místě, jen těsně za vítězným týmem z Rokycan (12 bodů).

Jen pro zajímavost i Rokycany jsme porazily až v tiebreaku po setech 25:20, 23:25, 15:12... jedeme dál a žijeme volejbalem stále více a více.

Za tým trenérů mladších žákyň napsal Šumák.