Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem
161_20240325_125229.jpg

Starší žákyně A - LOUČENÍ V ODLESKU KVALITY....

V letošním ročníku Krajského přeboru U16 ústeckého kraje startovalo neuvěřitelných 17 družstev. Nabitá série soutěžních turnajů vrcholila v neděli 24.3.2024 v Jirkově.

Starší žákyně A - LOUČENÍ V ODLESKU KVALITY ....

Zatímco o zlatu a krajskěm přeborníkovi bylo před tímto turnajem již rozhodnuto (VSK Spartak Děčín), tak o stříbro a bronz byly v Jirkově svedeny parádní volejbalové bitvy mezi VK Jirkov, SK Volejbal Ústí a naším Volejbal Ústí nad Labem, z.s.

Bojovalo se nejen o medaile, ale zejména i o druhé postupové místo na přebor republiky (zaručeno i pro stříbrný tým soutěže).

Věděli jsme, že se o stříbro budeme chtít rvát a také jsme věděli, že musíme v podstatě zvítězit ve všech čtyřech zápasech a Jirkov, který byl před turnajem o bod před námi, že musí jednou výsledkově zaváhat. Na tento tlak, který v posledním turnaji přijde jsme holky pečlivě připravovali. Najednou je to tady. Stojíš na palubovce, hraješ a musíš prokázat herní kvalitu, předvést TOP týmový výkon. Daří se nám to. Formu jsme načasovali dobře....Porážíme SKV Ústí 2:0 (21,14), Šanov Teplice 2:1 (-23,11,12) a Děčín 2:0 (25,20). Tři parádní a vyčerpávající zápasy, ten s Děčínem byl opravdu TOP ! Domácí Jirkov však hraje také parádně. Poráží Teplice 2:0, Děčín 2:1 a SKV Ústí 2:1.

O druhém místu v KP tak rozhodne náš přímý souboj...Nevychází nám úvod prvního setu. Na holky to logicky najednou sedlo. Celkem brzy posílám na hřiště lavičku. Základ si jde orazit a řešíme, jak lépe do druhého setu. Udělali jsme restart a šli do druhého s čistou hlavou. Jirkov však již cítí, že je stříbru strašně blízko. V kapse vyhraný první set, tak může víc riskovat, víc tlačit. Hraje dobře a dovede k výhře i druhý set...

Je dobojováno...

Přichází prostor pro emoce.

Nejdřív slzy.

Pak smíření, úsměv a nakonec i radost... Jak by ne. Vždyť jsme podali opravdu velmi dobrý výkon...

Gratulujeme zlatému Děčínu, stříbrném Jirkovu i bramborovému týmu SKV Ústí... Prvním dvěma týmům přejeme hodně zdaru na přeboru republiky...

Pro naše hráčky roč.2009 se tímto jirkovským turnajem uzavřela soutěžní kapitola v kategorii starších žákyň. Téměř všechny dívky tohoto ročníku jsem připravoval od přípravky...Zažili jsme toho společně strašně moc. V žádné ze soutěží, ve které jsme startovali jsme neodešli bez medaile....Máme medaile i z velkých turnajů...Ty medaile pravděpodobně holky časem poztrácí, ale věřím, že vzpomínky na mladší a starší žákyně, že jim zůstanou napořád. Snad i všechna doposud navázaná volejbalová přátelství, snad i nekonečná láska ke sportu a k volejbalu....

"Teď mi již jen zbývá, načechrat jim křídla. A ony, brzo odletí... Mnohem blíž k dospělosti tak, jak vždycky chtěly. Doufám, že je budu často potkávat....  I ty, které mi již odletěly...."

Honza Moucha