53_20230510_085702.jpg

Takhle jsme to viděli my - sezóna 2022/23 JKY/KKY očima trenérů.

Výsledky, dojmy a zážitky z jednotlivých utkání a turnajů naši věrní fanoušci, rodiče a kamarádi sledovali a hodnotili průběžně celou sezonu. Pravidelně, rádi a často i velmi podrobně, jsme o nich informovali my z pohledu trenérů nebo rodiče očima největších fanoušků.

BYLA TO SEZÓNA NÁROČNÁ, DLOUHÁ A ZASLOUŽENĚ ÚSPĚŠNÁ!!


Skupina „A“ - výkonnostní

Od září 2022 do dubna 2023 jsme se utkali celkem v 131 zápasech, z toho jsme vyhráli 106 a prohráli jen 25. To je skvělá úspěšnost 81 %.

S touhle partou holek už to táhneme šest sezón. Veselá partička dříve mladších žákyň, dnes dospívajících slečen, kadetek, juniorek a žen. Zdravé jádro postupně doplňované z nově příchozích nebo starších odchovaných hráček. Dnes parta složená z hráček ročníků 2007-2002. Různorodá, náročná k sobě, druhým a hlavně dospělým. Nekompromisní v názorech, nárocích a požadavcích, ochotná zvládat tréninkovou dřinu výměnou za pohodu v tělocvičně a v šatně, případně za drobné a občasné ústupky z nároků trenérů. Už jsme psali dříve, že to není vždy růžové na hřišti ani v šatně, ale tak nějak jsme se poskládali do funkčního článku klubu a těší nás vzájemně, když to funguje. Rosteme spolu. Maximální nasazení, soustavnou poctivou přípravu a herní zkušenosti holky zúročily do výsledků, kterými splnily stanovené sezónní cíle a potvrdily, že poctivá práce a chuť zlepšovat se, v partě, může být a je zábava a radost. Volejbal už sice není nutně na prvním místě. Stíháme taneční, autoškolu, maturitu, přijímačky, semináře, sportovní kurzy, zkoušková období na vejškách a skvělé studijní výsledky i spoustu dalšího. Žijeme v partě, rádi se vidíme, proto se k tomu dá zvládat tlak trenérů i situací, pokud se jedná o společný zájem a cíl. Laťka je nasazena vysoko. My trenéři nechceme slevovat z maximálního nasazení a holky nechtějí slevovat z výkonnostní úrovně. Rádi přijímáme výzvy, takže makáme dál.

Nechtěli jsme jmenovitě chválit hráčky, přesto si to jedna z nich zaslouží. Je jí kapitánka, blokařka, tahoun, jistota, stabilita, opora, obranář i skvělý útočník, pokorná a skromná, poctivý a skvělý člověk – Áďa Titzeová. Kdo ji viděl hrát, ten ví a nejvíce holky, které s ní hrají.

Skupina „B“ – sportovní

Celkově skupina odehrála od září 2022 do dubna 2023 40 mistrovských zápasů. Do konce června skupinu ještě čeká dohrát US-Z-2. Z toho se nám podařilo vyhrát 5 zápasů a prohrát 35 zápasů.

S touhle partou jsme u konce druhé společné sezony. Máme za sebou dva náročné roky plné herních činností jednotlivce pro zvládnutí herních kombinací a dovedností pro komplexní volejbal. Trochu jiné startovní podmínky, jiné hráčské začátky, trochu jiný přístup holek, proto trochu jiný přístup trenérů, trochu jiné výsledky. Ale jen v řeči čísel. Do výsledků se jednoznačně musí propsat a propisuje nevyhranost, nezkušenost, nestálá nepravidelná docházka, neúplný kádr.

Přesto i tady vidíme pokroky a ke konci druhé společné sezony se umíme radovat z vyhraných bodů, setů i zápasů. I tady jsou holky ochotné se zlepšovat a poctivě pracovat. Také se chtějí na tréninku bavit a udržovat partu, jen stále chybí odvaha vyhrávat. Kdo to viděl, ale ví, že už i s Béčkem se bavíme volejbalem. I tady rosteme společně. I tady k volejbalu zvládáme studium, přijímačky, taneční, autoškoly, zábavu, koncerty, přehrávky a vystoupení. Ale tady máme také jiné ambice my i holky. Chceme se bavit volejbalem s dobře zvládnutými herními dovednostmi pro celoživotní volejbalovou zábavu. Občasný společný trénink vybraných hráček s Áčkem nebo společný turnaj může být dobrou inspirací a motivací do další poctivé práce.

V téhle partě zaslouží pochvalu všechny starší zkušenější hráčky za vstřícný přístup ke všem nováčkům, kteří stále i v této kategorii přibývají. Také nás těší odhodlání a ochota zkušenějších Béček zaskočit v případě potřeby do rozjetého stroje Áček a doplnit dočasně chybějící nebo zraněné články zkušenějšího týmu. Těší nás chuť a odvaha nových holek se učit volejbal a mílovými kroky dohánět zkušenější parťačky. Máme radost z toho, co se nám společně daří. A těšíme se, co bude dál…

Naše úspěšná sezona je výsledkem nejen tvrdé práce hráček, ale také skvělé spolupráce celého týmu včetně trenérů, funkcionářů a fanoušků, kteří nás podporovali vytrvale po celou sezónu. Úspěch neměříme jen dosaženými výsledky, postupy a medailemi. Jsme součástí funkčního celku, klubu a jsme na to hrdí.


Výsledky skupiny v kostce:

2-U18Z (1.část) 1.místo (6.družstev)

2-U18Z (2.část) 2.místo (6.družstev)

Kvalifikace o 1-U18Z NEPOSTUP (KP Brno „B“)

US-U20Z 1.místo (8.družstev)

US-U20Z 8.místo (8.družstev)

Kvalifikace o 2-US-20Z 1.místo (4.družstva) POSTUP do 2-U20Z

CP-U20Z 3.místo (30.družstev)

US-Z-2 6.místo (7.družstev) odehrána 1.polovina soutěže

PVG 2022 9.místo (19.družstev)

Turnaj „O pohár Tatranu“ 3.místo (10.družstev)

Turnaj Karlovy Vary 2.místo (5.družstev)

Turnaj Karlovy Vary 1.místo (5.družstev)

G&M