Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem
166_20240415_144251.jpg

Ústecké volejbalistky potvrdily formu a vezou zlato z Českého poháru U20!

Juniorky Volejbalu Ústí nad Labem jsou nejlepším týmem ČP sezóny 2023/24 ve své kategorii. Velký klubový výsledek se tento víkend zrodil v Jirkově, kde probíhalo finálové kolo. Máme i nejlepší blokařku a podávající hráčku.

Po loňském bronzu holky rozehrály přesvědčivě kvalifikaci v říjnu, kdy v Hradci Králové neztratily ani set a dostaly se do první výkonnostní skupiny. První kolo v prosinci jsme pořádali na domácí palubovce, ve zrekonstruovaných tělocvičnách Gymnázia Dr. Václava Šmejkala, kde po vlně emocí, za bouřlivé fanouškovské podpory a jediné prohře, holky skončily druhé za BVC Chodov. Vítěz pořádal další kolo v únoru, kde jsme skončili taktéž druzí za bodově vyrovnaným VK Prostějov. Jako „protrápené“ a nejméně povedené hodnotí Gábina Volfová, asistentka trenéra, třetí kolo v Hradci Králové, které holky sice opět vyhrály, kdy ale skvělé výkony střídaly velké propady. „Naštěstí na tom byli ale stejně i ostatní soupeři, a tak se tabulka nepředvídatelně zamotávala“ vzpomíná na březnové „aprílové“ kolo Volfová. „Do čtvrtého finálového kola jsme vstupovali z 1. místa o bod před Prostějovem … s očekáváním dobrého výsledku, ale i obavami, jak to holkám tentokrát sedne a jak to zvládnou mentálně“ dodala.

Finálové kolo jsme v sobotu v Jirkově zahajovali proti pražskému Meteoru. Hra plynula jednoduše a skončila vítězstvím ve dvou setech. Po obědě jsme porazili 2:0 Vsetín. První překážka přišla v zápase s Českými Budějovicemi (SK Třebín). Jak řekl hlavní trenér týmu a šéftrenér klubu Miloš Volf, strach udělat chybu svázal hru, kdy se rozpadly naše jinak tvrdé útoky, začali jsme čekat na chybu soupeřek, přišly velké chyby v poli a oprávněná prohra v tiebreaku 12:15 a sprcha 1:2. Domů odjížděly holky po potěšující výhře 2:0 nad VK Prostějov, který v celkovém pořadí po třech kolech byl o bod za námi. Všem bylo jasné, že cenné kovy jsou blízko a že rozhodne, kdo do neděle lépe zregeneruje a taky jak si to holky zpracují v hlavě.

Nedělní nástup proti Jičínu vypadal přesvědčivě, první set výhra 25:18. Nástup na pohodu do druhého setu byl přerušen za stavu 11:4 … kdy se po útlumu hra úplně zadrhla … a přišla nečekaná ztráta 23:25 a nakonec i prohra v tiebreaku 10:15 a druhá prohra v turnaji. Lokomotiva Plzeň v dalším zápase předváděla pěkný volejbal, ale dvousetovou výhru jsme si tentokrát vzít nenechali. Tradiční bitva a nervy přišly na závěr. S holkami z Jirkova se naše děvčata potkávají už od mladších žákyň, vzájemně se znají herně i lidsky, sledují se navzájem, podporují, zde si ale nic nedarovaly. Nervy přišly v druhém setu, kdy za našeho vedení 13:4 soupeř vystřídal lavičku a i přesto zvrátil stav a šel do jednobodového vedení 18:19 … závěrečný hvizd na 25:22 přinesl úlevu a velké emoce Ústeckým.

Dopadlo to! Holky skončily zlaté, celkově o 2 body před VK Prostějov, s bronzem byl spokojený VK Jirkov. Miloš Volf vyzdvihnul stabilní servis, kterým holky v tomto kole trápili soupeře. Třešničkou na dortu jsou dvě individuální ocenění, která si odnesly hráčky za výkony v tomto kole. Kapitánka Adéla „Tyty“ Titzeová za nejlepší blokařku turnaje a smečařka Niky Pyšná jako nejlépe podávající hráčka turnaje. Gratulujeme a jsme taky pyšní … a to i na týmový výkon v celé sérii. Přes menší i větší zranění (kdy jsme přišli o jedničku libero), zánět slepého střeva univerzálky i mononukleózu blokařky se vždy dala dohromady skupina, která byla schopna předvést sourodou hru, trápit soupeře a vyhrát.

Jak se shodly Gábina i Miloš Volfovi, od mladších žákyň si vypiplaly skupinu, která se stala jejich druhou rodinou. Herně jsou holky nyní na vrcholu a těží z výsledků mnoha let tréninků a zkušeností ze zápasů. Za největší výzvu považují ale oba potřebu balancovat nároky výkonnostního sportu s dalšími studijními a narůstajícími volnočasovými aktivitami holek (taneční, autoškola, … ). Mnoho děvčat v tomto věku s výkonnostním sportem končí, věříme, že nás tento tým v příští sezóně, i když částečně v omlazené podobě, obohatí o další zajímavé výsledky, přidala Petra Hvězdová z výkonného výboru klubu.

Historie účasti klubu v CP-U20Z:

  • 2015-2016 neúčast (vítěz TJ Slavia Hradec Králové) 
  • 2016-2017 neúčast (vítěz KCTM Volejbal Vysočina)...založení klubu.
  • 2017-2018  neúčast (vítěz Volejbal Přerov)
  • 2018-2019 neúčast (vítěz Volejbal Přerov)
  • 2019-2020 25.místo (vítěz TJ Sokol Šternberk)
  • 2021-2022 13.místo (vítěz TJ Lanškroun)
  • 2022-2023 3.místo (vítěz Olymp Praha) 
  • 2023-2024 1.místo (vítěz Volejbal Ústí nad Labem)


Krásně zpracovala P. Hvězdová.