Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

Závěrečné kolo soutěže 2-U20Z: Tým v Náchodě překonává těžkosti a nakonec slaví vítězství.

V neúplné sestavě vyrazilo mladé družstvo na závěrečné kolo základní části soutěže 2-U20Z do Náchoda. Navzdory velkému počtu omluvenek se tým připravil na zápasy se šesti hráčkami.

Už před začátkem posledního kola bylo jasné, že družstvo si zajistilo první místo v tabulce, a tak se hrálo především o dobrý pocit.

První zápas však bohužel odhalil, že čtrnáctidenní vánoční pauza, dlouhá cesta a malé množství hráček měly vliv na výkon. Hned na začátku se projevily zbytečné chyby na podání a nahrávce, které družstvo srážely na kolena v rozhodujících chvílích. Celkově chyběla agresivita a radost ze hry. I když to výsledkově nevypadalo jednoznačná prohra 0:3.

Situace se ještě zkomplikovala v prvním setu druhého zápasu, který byl doslova peklo. Byla to nejhorší hra, jakou bylo možné z naší strany za poslední dva roky vidět. Navíc si ze začátku setu zranila palec hráčka Barča V. na bloku, což vypadalo na vážné problémy do další hry. Set skončil prohrou 10:25 viz foto!!!!

Po důrazné a nepublikované domluvě mezi sety a proházení sestavy se však hráčky vzpamatovaly. Přestaly dělat školácké chyby, začaly se bavit volejbalem a soupeřky začaly chybovat. Postupně se družstvo dostávalo herně nahoru. I když výkon nebyl optimální a stále se dělaly chyby na nahrávce, útoku a obraně, bylo vidět, že hráčky chtějí hrát a umí se radovat z každého bodu.

Odměnou za vytrvalost a bojovnost bylo vítězství 3:1. Hlavně však zvítězil dobrý pocit a radost z hry před dlouhou 2,5 hodinovou cestou domů, za který musím hráčkám poděkovat. I přes obtíže na začátku zápasu dokázalo družstvo obrátit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch a ukázat, že i v těžkých chvílích dokáže vytěžit maximum ze svého potenciálu.

Po dlouhé cestě za trenérský tým zpracoval Miloš.