Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem
158_20240318_083531.jpg

Zlaté medaile v Poháru krajů a naděje na mistrovství.

Kategorie U14 včera uzavřely šestým víkendem soutěž Pohár krajů U14. Rozdělování medailí, vyhlášení pořadí a poslední boje se uskutečnily již po 31 v Táboře.

Volejbal Ústí se sice zúčastnil poprvé, přesto zanechal nesmazatelnou stopu napříč kraji, ale o tom až na závěr. Holky bojovaly do posledního utkání o konečné pořadí a bojovaly se ctí a do posledního balónu. V součtu 5x výhra 2:0 (Chodov, Tábor A, Tábor B, Slavia Plzeň, Rokycany) a 1x těsná prohra 1:2 s Lokomotiva Plzeň, poslední turnaj s přehledem vyhrály a uhájily i celkové první místo. Celkově pak se ziskem 67 bodů vezeme zlaté medaile ?a hlavně cenná srovnání s dalšími týmy mimo Ústecký kraj. Stříbrné medaile se ziskem 65 bodů si odvezly holky z Rokycan a bronz pak Lokomotiva Plzeň se ziskem 58 bodů. Včera se na svých postech ukázaly holky, které pokud stejný výkon předvedou za týden na mistrovství republiky, tak se nemáme za co stydět a můžeme i pomýšlet na postup ze skupiny. Co myslet, ale dokonce směle věřit v účast ve finále tohoto vyvrcholení sezóny v kategorii U14. 

Velká pochvala všem holkám, musím však jmenovitě vyzdvihnout: na bloku a útoku ze středu Terka Blažková, na smeči a nahrávce Eliška Pilecká, na nahrávce a v poli kapitánka Škvrně Zlámalová a v neposlední řadě nejlepší polařka a občasná smečařka Apo Šumová.

Sepsal a pro web připravil M. Šumák Šuma