Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

Zlatý set definitivně rozhodl!

...a ukončil tažení kadetek za 1.ligou U18. Teda... rozhoduje to co se děje na hřišti a dnes to bylo podání a příjem.

Když jsme odjížděli do Brna, tak se holky autě ptaly, jak my trenéři vidíme jejich šance. Věřili jsme, protože je známe, že jsou schopné ten poslední krok do kvalifikačního turnaje zvládnout. A to i přesto, že jsme opět necestovali v plné sestavě. Stále chybí zraněná Mošna a teď čerstvě zraněná Viky. Koleno Sedlačky také není v optimálním stavu, i když se tváří, že jo. Věřili jsme, že prostě holky zvládnou tlak definitivy situace silou týmové práce, tak jak nám to v sezóně už mockrát předvedly. A skoro se to povedlo... Mladý ambiciózní tým KP Brno složený z hráček ročníků 2008, 2009 s reprezentantkami ukázal už v úvodu prvního zápasu, že svou část soutěže vyhrál právem. Tvrdé podání, kvalitní obrana na síti i v poli a důraz v útoku nás v podstatě nepustili do naší hry. Celý první zápas jsme jen dotahovali. A protože jsme k tomu hodně kazili servis, vítězství soupeře výsledkem 3:0, nic nebránilo. V tuto chvíli bylo jasné, že pokud chceme postoupit, musíme druhý zápas vyhrát za tři body a pak zvládnout "zlatý set". Do druhého zápasu holky opravdu vstoupily tak, jak je známe. Spousta bodů ze servisu, lépe zvládnutá obrana a důrazný útok smečařek Niky a Vlčice vrátili týmu jiskru a naději. Holky odmakaly spoustu těžkých výměn a právem se radovaly z vítězství 3:0...jak je to kulaté!!! Tyto dva zápasy nám ukázaly, že nic není předem dané, jednou vyhraješ, podruhé stejnými zbraněmi vyhraje soupeř...a také bylo jasné, že kdo tlačí soupeře a tvrdým servisem ho nepustí do hry, má větší šanci na vítězství...s tím jsme vstupovali do zlatého setu. A přesně tak to bylo. Bohužel to v rozhodujícím setu lépe zvládly soupeřky a zaslouženě vyhrály 15:10...definitivně, nekompromisně, ale spravedlivě!!! Několik zkažených servisů a dalších chyb si prostě v krátkém setu nemůžeme dovolit. Zlatý set podrobněji v přiložené statistice-na této úrovni se chyby tvrdě trestají.  Je to tak. Smutné, emotivní zakončení smělého tažení týmu za skvělou sezónou bez porážky v základní části i nadstavbě.

Cestou domů se holky ptaly, jak moc jsme zklamáni...ano, zklamaní jistě jsme...v průběhu sezóny jsme si dovolili věřit, že tento tým má na to vybojovat 1.ligu, pokud bude poctivě pracovat v tréninku a udrží nasazení a zodpovědný přístup až do konce rozhodujících bojů...až do jarních prázdnin se to dařilo... Přesto, že zranění klíčových hráček vzalo týmu vítr z plachet a závěrečné boje o postup do vyšší soutěže byly o to těžší...i přesto jsme měli celou sezónu spoustu důvodů být na holky hrdí a těšilo nás se s nimi radovat z předvedených výkonů.

Ano, je nám líto, že se to v Brně nepovedlo...ale máme důvod věřit, že síla tohoto týmu se ještě v této sezóně naplno ukáže.