Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

Bronz vezou i U20 z Tatranského poháru, obhajoba se vydařila!

Jako by si oba naše týmy na víkendové turnaje domluvily strategii. Stejný průběh i výsledek - výhra všech zápasů základní skupiny a nedělní bitva o finální bronzovou placku.

Také tým juniorek vyrazil o víkendu měřit síly na kvalitně obsazený turnaj, který pořádá každoročně TJ Tatran Střešovice. Turnaj je otevřen kategoriím U18 a U20. I my jsme původně chtěli vyrazit s oběma týmy, bohužel ale mladší družstvo by nebylo kompletní a v pátek jsme rozhodli, že se turnaje nezúčastní.

Základní skupina přinesla měření se Slavií Hradec Králové, Olympem Praha U18 a Kladnem, nadstavba dál s týmy Mikulova U20 a Meteor U18. Vítězství ve všech zápasech se ztrátou jediného setu nás posunulo do nedělního boje o medaile.

Olymp hraje v U20 extraligu a bylo jasné, že lehký zápas to nebude, o to cennější bylo průběžné vedení a tahání se v každé výměně, první set jsme podlehli 24:26, kdy rozhodlo několik chyb na servisu, druhý set již byl od poloviny více v režii zkušených soupeřek ... prohra 19:25 ... ale výkon byl rozhodně bojovný a rozdíl dvou výkonnostních tříd vidět nebyl. Závěrečná bitva s Olympem U18 nám přinesla výhru a konečné 3. místo ... a navíc i pěkný pohled na kvalitní výkon naší odchovankyně Terezy Mouchové, která v létě po vzájemné dohodě přestoupila do pražského Olympu a za volejbalem se přemístila i studijně do Kladna. Budeme jí držet palce v dalším rozvoji volejbalové kariéry.

Loňský bronz je tedy obhájen a trenérský pokyn ... hrajte jako ve Střešovicích ... může být používán v týmu jako psychologická podpora i v další sezóně. Jak shrnula trenérka Gábina V. ... za výsledkem stojí soudržnost a chemie družstva, která propojuje individuální dovednosti hráček, které se znají roky.

S napětím budeme vyhlížet výsledky sezóny 2023/24 a plnění cíle této skupiny ... postup do 1. ligy U20.