47_20230424_095054.png

Příprava na vrchol sezóny završena 2. přátelským zápasem v Drážďanech.

Středeční trénink juniorek byl připraven trošku netradičně formou přátelského zápasu proti VC Olympia Dresden (2. družstvo). Tým kadetek/juniorek vyrazil již podruhé v tomto roce k měření sil do Saska.

VC Olympia Dresden čeká příští víkend spolkové mistrovství kategorie U20 a v tomto týdnu pozvali kromě nás i tým z Wroclavi, aby si zažili herní atmosféru po delší přestávce v kalendáři, kdy "pouze" trénovali.
Naším cílem bylo dnes také "naladění" týmu, a to před nadcházejícím finále Českého poháru U20 a test některých hráček na nových postech, k čemuž nás vedou výpadky zraněných hráček v závěru sezóny. Proto samotné výsledky jednotlivých sad nebyly dnes rozhodující. Odehráli jsme 5 setů, z toho nutno poznamenat, že první dva bychom raději přeskočili ... od 3. setu se výkon pomalu zvedal, přesto chyby na příjmu komplikovaly nahrávku a následný tvrdý útok, zkažených servisů bylo také mnoho.
Pozitivní je, že tentokrát naše děvčata drážďanským soupeřkám sebrala 1 set a zažila opět pocit, že jsou schopna při správném mentálním a herním naladění vyhrávat i proti silným soupeřům, že i my umíme přitvrdit. Jako trenéři bychom si přáli, aby si holky tuhle informaci zabalily s sebou na ČP do Žďáru nad Sázavou. Odvedli jsme spolu hodně práce, pojďme nastavit hlavy na soustředěný bojovný týmový výkon a poprat se o co nejlepší výsledek!
Jako další krok vzájemné spolupráce s VC Olympia se rodí možný společný červnový trénink kategorie starších žákyň (U16), kdy se německý výběr děvčat začne již od začátku května připravovat v nových tréninkových skupinách pro nadcházející sezónu a trenéři by si rádi otestovali tým po měsíční tréninkové práci i ve hře.
Těšíme se na další setkání a konfrontaci mladší skupiny. Drážďanská cesta ve smyslu systému přípravy mládeže je velmi profesionálně nastavená, zde máme my v Čechách co dohánět ... na druhou stranu je pro nás fajn, že je to kousek za hranicemi a můžeme i takovýmto způsobem nahlížet pod pokličku a posouvat se.