Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

Náš tým v US-Z-2 ukazuje sílu a odhodlání!

Po šesti měsících dlouhé pauze se kola soutěže US-Z-2 opět pro skupinu kadetky/juniorky roztočila naplno. K úvodnímu dvojzápasu jsme odjeli do nedalekých Lovosic, které v tabulce po první polovině soutěže obsadily třetí místo a bylo jasné, že nás čeká zkušený a tvrdý soupeř.

Bylo to zároveň první dvojutkání, kde jsme vyzkoušeli nový projekt s větším propojením skupin A a B. Navíc jsme poprvé využili v ostrém zápase posilu v podobě bývalé hráčky SKP Sever Ústí nad Labem B. Umanové, která startovala po hodně dlouhé době. Mimochodem vedla si výborně a jednoznačně patřila k velkým tahounům družstva a musíme jí za hru i přístup k mladším spoluhráčkám moc pochválit. Před začátkem zápasů jsme jako v minulé sezóně navštívili rozhlednu a využili nádherného ranního počasí k týmovým fotografiím.

Po kulturně-společenském zážitku se 11 hráček řádně rozcvičilo a po důkladné předzápasové strategii, jsme šli na to. V první setu jsme na začátku drželi několika bodový náskok, který jsme v prostřední části vlastními chybami bohužel ztratili. Poté soupeřky využily svých bohatých hráčských zkušeností. Dokázaly v koncovce zabrat a převalit misky vah na svoji stranu. Ve druhém setu to bylo přesně naopak. Soupeřky si vybojovali na začátku setu náskok pěti bodů. V tuto chvíli jsme my zahájili stíhací jízdu na stahování náskoku, které se nám ke konci setu povedlo. Dokonce jsme šli na podání, které by nás posunulo k vítězství v setu. Bohužel se nám to nepodařilo a následně jsme 2x zkaženým příjmem uzavřeli druhý set. Třetí set byl v jednoznačné režii našich soupeřek. My jsme se snažili, ale Lovosice nás do ničeho nepustily. Závěru setu to vypadalo, že se nám dokonce podaří vše zdramatizovat, ale stihli jsme pouze výsledek kosmeticky upravit na konečných 25:20. Prohráli jsme sice první zápas 3:0, ale bylo na naší hře vidět, že až přestaneme dělat zbytečné chyby v útoku, podání a příjmu můžeme proti chytře a zkušeně hrajícím soupeřkám v následujícím zápase bodovat.

Druhý zápas byl herně jako na houpačce. V prvním setu bojovali naše hráčky, které byly složené převážně z hráček skupiny „B“ srdnatě. Skóre se přelévalo střídavě na stranu soupeřek a hned na naši stranu. V závěru jsme měli dokonce dva pokusy k vítězství setu, které se nám opět nepovedlo uhrát a prohráli jsme těsně 28:26. Do druhého setu nastoupily zkušené hráčky skupiny „A“ řízené nahrávačkou Z. Volfovou. Set byl vyrovnaný do stavu 19:19. Potom začala úřadovat na našem podání zkušenost v podobě B. Umanové a i s přispěním dobré obrany a útoku jsme set vyhráli 25:21. Do třetího setu nastoupily soupeřky z Lovosic ve velkém stylu a my, než jsme se rozkoukaly, jsme prohrávali 5:11. Naštěstí se nám v prostřední části podařilo zabrat a srovnali jsme skóre na 14:14. Ke konci jsme opět měli možnost zakončit set podáním. Bohužel po zkaženém podání naší nejzkušenější hráčky soupeřky srovnaly na 24:24 a následně zakončily set dvěma přesnými útoky. Čtvrtý se byl vyrovnaný do stavu 5:5. Potom naše hráčky zapnuly nějaké turbo motory a soupeřky přestaly stíhat. Jednoznačná výhra 25:9 nám zajistila, že budeme v Lovosicích bodovat. Do závěrečného tiebreaku jsme vstoupili po hladkém vítězství agresivně a od samého začátku jsme diktovali tempo hry. Stále se nám dařilo držet několika bodový rozdíl až do konce a získat první dva body do tabulky soutěže. Navzdory „tvrdému“ boji ve druhém zápase byla atmosféra na kurtu mezi všemi hráčkami a trenéry velmi přátelská a příjemná.

Závěrem musíme naše hráčky za první body i předvedenou hru, pochválit.